18G Round Corners T-304 Stainless Steel Undermount Laundry Sink 23″x18″x12″
PRODUCT SPECIFICATIONS
Overall dimensions are 23” x 18” x 12”. sink is manufactured from 18 gauge 304 Stainless Steel with a Brushed finish, Rear drain placement, and Full spray sides and bottom with Bottom and four sides pads.
- Installation Type: Undermount
- Material: SUS 304
- Finish: Brushed
- Gauge: 18
- Sound Deadening: Full spray sides and bottom
- with Bottom and four sides pads.
- Number of Bowls: 1
- Sink Dimensions: 23” x 18” x 12”
- Bowl 1 Dimensions: 21“x 16” x 12”
- Drain Size: 3-1/2”
- Drain Location: Rear
- Minimum Cabinet Size: 27”